Archive for the ‘Uncategorized’ Category

Filme – 14 noiembrie 2019

13 noiembrie 2019

07.30 – S-a întîmplat într-o noapte (1934) / PRO Cinema
08.55 – Să prinzi un hoț (1955) / Paramount
09.20 – Interstellar: Călătorind prin univers (2014) / HBO 3
12.05 – Povestea delfinului (2011) / HBO
12.05 – Săruturi și focuri de armă (2005) / TNT
14.00 – Eroii monumentelor (2014) / HBO
14.00 – În spatele ferestrei (1954) / TV1000
17.15 – Shakespeare îndrăgostit (1998) / Filmcafe
18.50 – Echilibru (2002) / TNT
22.25 – Echilibru (2002) / Cinemax 2

Filme – 13 noiembrie 2019

13 noiembrie 2019

08.40 – Dragostea unui președinte american (1995) / Filmcafe
11.25 – Police Academy (1984) / TNT
12.10 – Vînătoarea lui Octombrie Roșu (1990) / Cinemax 2
12.20 – Stăpînul inelelor: Frăția inelului (2001) / Film Now
13.35 – Mândrie și Prejudecată (2005) / Filmcafe
13.50 – Walk the Line – Povestea lui Johnny Cash (2005) / Paramount
14.10 – Parfum de femeie (1992) / TV1000
14.25 – Aliniatul 22 (1970) / Cinemax 2
15.20 – Armageddon – Sfîrșitul lumii? (1998) / HBO
16.45 – Interstellar: Călătorind prin univers (2014) / HBO 3
18.20 – Collateral Beauty: A doua șansă (2016) / Film Now
18.25 – Aviatorul (2004) / Filmcafe
18.35 – Războiul lumilor (2005) / TNT
22.00 – Zi de instrucție (2001) / Filmcafe

Filme – 12 noiembrie 2019

12 noiembrie 2019

07.40 – Compania Monștrilor (2001) / HBO
07.40 – Parfum de femeie (1992) / TV1000
11.50 – Jocuri patriotice (1992) / Cinemax
12.05 – Cavalerii mesei rotunde (1995) / Film Now
12.20 – Lady Jane (1986) / Cinemax 2
14.15 – Ea (2013) / HBO
14.15 – Cel care dansează cu lupii / Dansînd cu lupii (1990) / Filmcafe
14.15 – Înscenarea (1997) / Film Now
18.05 – În spatele ferestrei (1954) / TV1000
21.00 – Bandele din New York (2002) / Naţional
21.30 – Aliniatul 22 (1970) / Cinemax 2
21.40 – A 25-a oră (2002) / Film Now
22.50 – Orele (2002) / HBO 2

Filme – 11 noiembrie 2019

11 noiembrie 2019

12.50 – Rămășițele zilei (1993) / TV1000
14.15 – Forma apei (2017) / HBO 3
14.40 – Walk the Line – Povestea lui Johnny Cash (2005) / Paramount
17.35 – Robin Hood, prințul hoților (1991) / Paramount
19.40 – Înapoi în viitor (1985) / Diva
21.55 – Nașul II (1974) / TNT

Filme – 10 noiembrie 2019

9 noiembrie 2019

07.25 – Ultimul împărat (1987) / TNT
09.50 – Racheta lui Homer (1999) / TV1000
10.30 – Rugină și oase (2012) / HBO
10.45 – Troia (2004) / TNT
11.00 – Podul către Terabithia (2007) / Filmcafe
14.05 – Echilibru (2002) / TNT
14.10 – Vîrsta inocenței (1993) / HBO
14.50 – Taxi (1998) / Filmcafe
19.20 – Mîndrie și prejudecată (2005) / Filmcafe
20.00 – Podurile din Madison (1995) / Happy Channel
20.10 – Felix și Otilia (1972) / TVR 2
20.10 – Billy Elliot (2000) / TV1000
22.00 – Shakespeare îndrăgostit (1998) / TV1000

Filme – 8 noiembrie 2019

8 noiembrie 2019

08.10 – Bohemian Rhapsody (2018) / HBO 3
08.10 – Cartea vieții (2014) / HBO 2
08.35 – Rețeaua de socializare (2010) / Film Now
13.55 – Masca lui Zorro (1998) / Film Now
16.20 – Racheta lui Homer (1999) / TV1000
20.30 – Regele Leu (1994) / HBO
21.30 – Înapoi în viitor (1985) / Diva
22.50 – Echilibru (2002) / TNT

Filme – 7 noiembrie 2019

7 noiembrie 2019

10.05 – În pielea lui John Malkovich (1999) / Filmcafe
11.15 – Robin Hood, prințul hoților (1991) / Paramount
12.25 – Rațiune și simțire (1995) / Cinemax 2
13.15 – Charlie si Fabrica de Ciocolata (2005) / TNT
13.35 – Armageddon – Sfîrșitul lumii? (1998) / HBO
14.10 – Cartea vieții (2014) / HBO 2
14.20 – Fahrenheit 451 (2018) / HBO 3
14.20 – Ciocolată cu dragoste (2000) / Paramount
15.45 – Naufragiatul (2000) / TNT
17.05 – Bohemian Rhapsody (2018) / HBO 3
18.10 – Cel care dansează cu lupii / Dansînd cu lupii (1990) / Filmcafe
20.00 – Rețeaua de socializare (2010) / Film Now
23.05 – Hotel Grand Budapest (2014) / HBO 3

Filme – 6 noiembrie 2019

5 noiembrie 2019

09.20 – Parfum de femeie (1992) / TV1000
10.10 – Chicago (2002) / HBO 2
11.30 – Pearl Harbor (2001) / HBO
13.55 – La răscruce de vînturi (1992) / Cinemax
15.35 – John Carter (2012) / Film Now
16.25 – Love, Simon (2018) / HBO
16.45 – Rango (2011) / Cinemax 2
17.00 – Cercul literar Jane Austen (2017) / TV1000
17.40 – Troia (2004) / TNT
18.45 – Inventarea minciunii (2009) / TV1000
22.20 – 12 ani de sclavie (2013) / Paramount

Filme – 5 noiembrie 2019

5 noiembrie 2019

09.50 – Billy Elliot (2000) / TV1000
12.55 – Titanic (1997) / Film Now
14.50 – Robin Hood, prințul hoților (1991) / Paramount
16.35 – Glorie (1989) / TV1000
18.35 – Chicago (2002) / HBO 2
22.45 – Pe aripile vulturilor (2016) / HBO 3

Filme – 3 noiembrie 2019

2 noiembrie 2019

07.50 – Pe aripile vulturilor (2016) / HBO
09.20 – Good Will Hunting (1997) / Cinemax
10.55 – Regele Leu (1994) / HBO
11.00 – Cartea vieții (2014) / PRO TV
11.25 – Undeva, cîndva în Vest (1968) / TNT
13.00 – Erou din întîmplare (1992) / Cinemax
13.10 – Un comisar acuză (1974) / TVR 2
13.15 – Ciocolată cu dragoste (2000) / Paramount
14.00 – Am fost șaisprezece (1979) / Prima
14.55 – Incoruptibilii (1987) / TNT
16.50 – Legea Pămîntului (1999) / Cinemax
17.50 – Cei mai frumoși ani (1973) / Cinemax 2
18.55 – Good Will Hunting (1997) / Cinemax
20.00 – The Accountant: Cifre periculoase (2016) / PRO TV
20.00 – Green Book: O prietenie pe viață (2018) / HBO
20.10 – Revanșa (1978) / TVR 2

Filme – 2 noiembrie 2019

1 noiembrie 2019

07.40 – În mijlocul furtunii (2009) / HBO 3
08.30 – Philadelphia (1993) / Cinemax
09.10 – În căutarea Tărîmului de Nicăieri (2004) / TNT
09.40 – Glorie (1989) / TV1000
10.30 – Armageddon – Sfîrșitul lumii? (1998) / HHO 2
10.55 – Eroii monumentelor (2014) / HBO
11.15 – Charlie si Fabrica de Ciocolata (2005) / TNT
11.40 – Racheta lui Homer (1999) / TV1000
13.25 – Billy Elliot (2000) / TV1000
13.30 – Stejar, extrema urgenta (1973) / Prima
13.50 – Fahrenheit 451 (2018) / HBO 3
15.30 – Mihai Viteazul (1970) / Prima
16.35 – Now You See Me: Jaful perfect (2013) / Film Now
16.50 – Cercul literar Jane Austen (2007) / TV1000
17.25 – Frank și robotul (2012) / Cinemax
18.55 – Philadelphia (1993) / Cinemax
22.00 – Gangster american (2007) / TV1000

Filme – 1 noiembrie 2019

1 noiembrie 2019

14.40 – Jane Eyre (2011) / Paramount
17.10 – Ciocolată cu dragoste (2000) / Paramount
18.00 – Naufragiatul (2000) / TNT
18.05 – Armageddon – Sfîrșitul lumii? (1998) / HHO 2
18.30 – Glorie (1989) / TV1000
20.30 – Frank și robotul (2012) / TV1000
21.50 – Pulp Fiction (1994) / HBO

Filme – 31 octombrie 2019

30 octombrie 2019

08.35 – Soți și soții (1992) / TV1000
12.20 – Regele Leu (1994) / HBO
16.15 – Îndoiala (2008) / HBO 2
17.00 – Vârsta inocenței (1993) / HBO 3
17.55 – V de la Vendetta (2005) / Film Now
20.30 – Inventarea minciunii (2009) / TV1000
22.30 – Veronica Guerin (2003) / Cinemax

Filme – 30 octombrie 2019

29 octombrie 2019

09.40 – Marnie (1964) / TV1000
11.45 – Jakob mincinosul (1999) / TV1000
12.10 – Ciocolată cu dragoste (2000) / Cinemax 2
13.10 – Vînătoarea lui Octombrie Roșu (1990) / TNT
16.25 – Christopher Robin şi Winnie de Pluş (2018) / HBO
17.30 – Robin Hood, prințul hoților (1991) / Paramount
18.30 – Incoruptibilii (1987) / TNT
21.00 – Pulp Fiction (1994) / TNT
21.10 – Diligența (1939) / TVR 2

Filme – 29 octombrie 2019

28 octombrie 2019

10.00 – Deasupra tuturor (2009) / HBO 2
10.35 – Waterworld – Lumea apelor (1995) / TV1000
12.05 – Undeva, cîndva în Vest (1968) / Cinemax 2
12.45 – Frank și robotul (2012) / TV1000
14.35 – Inteligență artificială (2001) / Cinemax
15.40 – Interstellar: Călătorind prin univers (2014) / HBO 3
17.40 – Undeva, cîndva în Vest (1968) / TNT
17.55 – Jane Eyre (2011) / Paramount
18.35 – Orele (2002) / HBO 2
21.00 – Salvaţi soldatul Ryan (1998) / TNT
21.30 – Ciocolată cu dragoste (2000) / Cinemax 2
22.35 – Alien (1979) / Paramount

Filme – 28 octombrie 2019

27 octombrie 2019

08.10 – Moromeții 2 (2018) / HBO 2
08.25 – Orele (2002) / TV1000
10.15 – Înapoi în viitor (1985) / TV100
12.00 – Frida (2002) – HBO 3
14.10 – Inventarea minciunii (2009) / TV1000
17.05 – Deasupra tuturor (2009) / HBO 2
18.50 – Băiatul în pijama vărgată (2008) / TV1000
21.30 – Undeva, cîndva în Vest (1968) / Cinemax 2
22.20 – Maratonistul (1976) / Cinemax

Filme – 27 octombrie 2019

26 octombrie 2019

07.55 – Regatul de gheață (2013) / HBO 2
09.35 – Interstellar: Călătorind prin univers (2014) / HBO 2
09.55 – Frank și robotul (2012) / TV1000
10.15 – Robin Hood, prințul hoților (1991) / Paramount
12.15 – Un peștisor pe nume Wanda (1988) / PRO Cinema
12.20 – Aliniatul 22 (1970) / Cinemax
12.50 – Bohemian Rhapsody (2018) / HBO 2
13.10 – Cu mâinile curate (1972) / TVR 2
14.30 – Cu drag, Simon (2018) / HBO 3
15.40 – Vînătoarea lui Octombrie Roșu (1990) / TNT
16.35 – Dueliștii (1977) / Cinemax 2
18.15 – Ultimul Mohican (1992) / TV1000
21.45 – Dunkirk (2017) / Film Now
23.00 – Nu există țară pentru bătrâni (2007) / Cinemax

Filme – 26 octombrie 2019

25 octombrie 2019

08.45 – Pantera roz (1963) / Kanal D
10.15 – Good Will Hunting (1997) / Cinemax 2
11.25 – Jane Eyre (2011) / Paramount
12.35 – Cronicile din Narnia: Călătorie pe mare cu Zori-de-Zi (2010) / HBO 2
13.10 – Pacientul englez (1996) / HBO 3
14.45 – Sister Act (1992) / TNT
15.55 – Ultimele dorințe (2007) / Film Now
16.50 – Pact cu diavolul (1997) / Filmcafe
17.45 – Interstellar: Călătorind prin univers (2014) / HBO 2
22.00 – Alien (1979) / Paramount
22.15 – Moulin Rouge! (2001) / PRO Cinema

Filme – 25 octombrie 2019

24 octombrie 2019

09.00 – Călărețul (2017) / Cinemax 2
10.10 – Patru camere (1995) / HBO 2
10.30 – Apollo 13 (1995) / Filmcafe
12.05 – Cronicile din Narnia – Leul, Vrăjitoarea și Dulapul (2005) / Film Now
12.45 – Troia (2004) / HBO
15.25 – Rațiune și simțire (1995) / Cinemax 2
16.00 – Un peștisor pe nume Wanda (1988) / PRO Cinema
17.40 – Călărețul (2017) / Cinemax 2
18.40 – Aventurile lui Tintin: Secretul Licornului (2011) / TV1000
19.00 – Robin Hood, prințul hoților (1991) / Paramount

Filme – 24 octombrie 2019

23 octombrie 2019

08.55 – Ciocolată cu dragoste (2000) / Paramount
09.55 – Pearl Harbor (2001) / HBO 2
10.20 – La răscruce de vînturi (1992) / Cinemax 2
12.55 – Ultimul Mohican (1992) – TV1000
15.50 – Patru camere (1995) / HBO 2
16.10 – Remușcare (2007) / Filmcafe
21.00 – Platoşa de oţel (1987) / TNT