Archive for iunie 2020

3 filme – 1 iulie 2020

30 iunie 2020

14.10 – Good Will Hunting (1997) / HBO
20.30 – Epoca de gheață (2002) / Filmcafe
22.20 – Nașul (1972) / Paramount

3 filme – 30 iunie 2020

30 iunie 2020

14.05 – Vorbe de alint (1983) / Cinemax 2
21.30 – Pacientul englez (1996) / Cinemax 2
21.30 – Colette (2018)

3 filme – 29 iunie 2020

29 iunie 2020

13.20 – Undeva, cîndva în Vest (1968) / Cinemax
16.00 – Erin Brockovich (2000) / HBO
18.35 – Inimă neînfricată (1995) / Filmcafe

Filme – 28 iunie 2020

27 iunie 2020

08.15 – Belle (2013) / PRO Cinema
08.45 – Legea Pămîntului (1999) / TV1000
09.05 – Charlie și Fabrica de Ciocolată (2005) / TNT
09.35 – Întors pe dos (2015) / HBO 2
11.10 – Green Book: O prietenie pe viață (2018) / HBO 2
11.45 – Sister Act (1992) / Film Now
11.50 – Calul de luptă (2011) / HBO
12.30 – Burebista (1980) / TVR 2
13.05 – S-a născut o stea (2018) / HBO 3
14.40 – Moulin Rouge! (2001) / HBO 2
16.00 – Durere și glorie (2019) / HBO
16.20 – Dueliștii (1977) / Cinemax 2
16.50 – Robin Hood, prințul hoților (1991) / Filmcafe
18.05 – Soți și soții (1992) / Cinemax 2
20.10 – Dacii (1967) / TVR 2
21.30 – Sub supraveghere (2019) / Cinemax 2
22.10 – Trumbo (2015) / TVR 2
22.50 – Casino (1995) / Filmcafe
23.00 – Bietul Ioanide (1980) / TVR 3

Filme – 27 iunie 2020

26 iunie 2020

08.35 – Mic dejun la Tiffany (1961) / Cinemax 2
14.15 – Belle (2013) / PRO Cinema
16.50 – Pasagerii (2016) / AXN
18.20 – Green Book: O prietenie pe viață (2018) / HBO 2
18.55 – Primul Contact (2016) / AXN
19.35 – Mic dejun la Tiffany (1961) / Cinemax 2
20.00 – Calul de luptă (2011) / HBO
20.30 – A fost odată la… Hollywood (2019) / HBO 2
21.40 – Hotel Mumbai (2018) / Film Now
22.00 – Asfalt Tango (1995) / Kanal D

3 filme – 25 iunie 2020

25 iunie 2020

13.10 – Vîrsta inocenței (1993) / HBO 3
18.35 – Forrest Gump (1994) / Cinemax
20.30 – Master and Commander: La capătul Pămîntului (2003) / Paramount

3 filme – 24 iunie 2020

24 iunie 2020

15.40 – Philadelphia (1993) / Cinemax
20.10 – Diligența (1939) / TVR 2
21.00 – Frida (2002) / Cinemax

3 filme – 23 iunie 2020

23 iunie 2020

14.25 – Legea Pămîntului (1999) / Cinemax 2
18.45 – Django dezlănțuit (2012) / Filmcafe
21.30 – Chicago (2002) / Cinemax 2

3 filme – 22 iunie 2020

22 iunie 2020

11.35 – American Beauty (1999) / Cinemax
11.55 – Lista lui Schindler (1993) / TNT
21.30 – Love Story (1970) – Cinemax 2

3 filme – 21 iunie 2020

21 iunie 2020

16.35 – Dr. Strangelove sau cum am învățat să nu mă mai tem și să iubesc bomba (1964) / Cinemax 2
20.30 – Calvarul (2014) / PRO Cinema
22.50 – American Beauty (1999) / Cinemax

Top Posts – 10 iunie 2020

20 iunie 2020

10 iunie 2020, 17.00

Filme – 20 iunie 2020

19 iunie 2020

07.25 – Ali (2001) / TNT
08.45 – Căsătorie cu repetiție (1985) / Kanal D
10.25 – Frank și robotul (2012) / Cinemax 2
11.10 – Zootopia (2016) / HBO
11.55 – Dirijoarea (2018) / Cinemax 2
13.30 – În căutarea lui Nemo (2003) / HBO 2
14.00 – Picnic (1955) / PRO Cinema
14.00 – O ultimă afacere (2018) / Cinemax
14.45 – Colette (2018) / HBO
15.10 – Truman Show (1998) / Paramount
16.30 – Cartea vieții (2014) / PRO Cinema
17.40 – Necazurile lui Gilbert Grape (1993) / TV1000
18.55 – Pasagerii (2016) / AXN
20.30 – Misterele Bucureștilor (1983) / PRO Cinema
21.55 – În căutarea lui Nemo (2003) / Cool TV
22.00 – Regii Deșertului (1999) / Filmcafe
22.00 – Lebăda neagră (2010) / Paramount
22.15 – Rambo (1982) / PRO TV
23.00 – Copiii tatălui (2006) / TNT
23.00 – Căsătorie cu repetiție (1985) / Kanal D
23.00 – Secretul lui Bachus (1984) / Digi 24

3 filme – 19 iunie 2020

19 iunie 2020

11.00 – Undeva, cândva în Vest (1968) / Cinemax
12.30 – Jane Eyre (2011) / Paramount
20.00 – Frank și robotul (2012) / Cinemax 2

3 filme – 18 iunie 2020

18 iunie 2020

13.05 – Ali (2001) / TNT
17.45 – Truman Show (1998) / Paramount
18.20 – Undeva, cândva în Vest (1968) / Cinemax

3 filme – 17 iunie 2020

17 iunie 2020

16.35 – Lady Jane (1986) / Cinemax
18.40 – E.T. Extraterestrul (1982) / TNT
21.00 – Hollywoodland (2006) / Cinemax

3 filme – 16 iunie 2020

16 iunie 2020

16.25 – Moromeții 2 (2018) / HBO
18.00 – Terminalul (2004) / Film Now
21.00 – Copilul lui Rosemary (1968) / Cinemax 2

3 filme – 15 iunie 2020

15 iunie 2020

12.35 – Pianistul (2002) / TNT
13.45 – Şapte ani în Tibet (1997) / PRO Cinema
15.35 – Lista lui Schindler (1993) / TNT

Filme – 13 iunie 2020

12 iunie 2020

08.50 – Pacientul englez (1996) / Cinemax 2
08.50 – Cel care dansează cu lupii / Dansînd cu lupii (1990) / Filmcafe
09.15 – Necazurile lui Gilbert Grape (1993) / TV1000
10.45 – Mad Max (1979) / AMC
11.25 – Whiplash (2014) / HBO
11.20 – Beethoven (1992) / TNT
11.30 – Gustul cireşelor (1997) / Cinemax 2
13.10 – Fiecare se crede normal (2006) / HBO
14.00 – Şapte ani în Tibet (1997) / PRO TV
14.00 – Iancu Jianu, zapciul (1980) / Prima
14.45 – Săruturi și focuri de armă (2005) / TNT
15.05 – Chicago (2002) / Cinemax 2
17.20 – Elicopter la pămînt! (2001) / Filmcafe
18.50 – Pacientul englez (1996) / Cinemax 2
21.00 – Pulp Fiction (1994) / TNT
23.00 – Indiana Jones și templul blestemat (1984) / Antena 1

Filme – 7 iunie 2020

6 iunie 2020

07.50 – Șoricelul familiei (1999) / AXN
08.25 – Zorro (1975) / Filmcafe
08.40 – Philadelphia (1993) / Cinemax
09.30 – Neînfricată (2012) / Antena 1
10.00 – Ratatouille (2007) / Disney Channel
10.50 – Cei aleși (1981) / Cinemax 2
12.05 – Rugină și oase (2012) / HBO 3
12.10 – Închisoarea îngerilor (1994) / TNT
12.40 – Curierul traficanților (2018) / Cinemax 2
14.00 – Drumul oaselor (1980) / PRO Cinema
14.40 – Armageddon – Sfîrșitul lumii? (1998) / HBO 2
16.30 – Frank și robotul (2012) / PRO Cinema
18.55 – Philadelphia (1993) / Cinemax
19.50 – Edward Mîini-de-foarfece (1990) / Paramount
22.00 – Parfumul: Povestea unei crime (2006) / Filmcafe
22.45 – Forrest Gump (1994) / Cinemax
23.05 – Anthropoid (2016) / HBO

Filme – 6 iunie 2020

5 iunie 2020

08.25 – A fost odata in China… (1991) / AMC
08.50 – Green Book: O prietenie pe viață (2018) / HBO 2
09.15 – Hotel Grand Budapest (2014) / HBO 3
09.45 – Truman Show (1998) / Paramount
10.35 – Regele Leu (2019) / HBO
11.00 – Pearl Harbor (2001) / HBO 2
12.20 – Matrix (1999) / Filmcafe
13.15 – Naufragiatul (2000) / TNT
13.55 – Insula (2005) / Film Now
14.00 – Ratatouille (2007) / Disney Channel
14.25 – Șapte suflete (2008) / HBO
15.40 – Tărîmul umbrelor (1993) / Cinemax
16.05 – Masca lui Zorro (1998) / Film Now
16.15 – Ultimul Mohican (1992) / TNT
17.10 – Elizabeth: Epoca de aur (2007) / Filmcafe
17.50 – Patru camere (1995) / Cinemax
20.30 – Drumul oaselor (1980) / PRO Cinema
21.00 – Cartea lui Eli (2010) / AXN – România Evanghelică
22.00 – Pulp Fiction (1994) / FIlmcafe
23.00 – Dincolo de nisipuri (1974) / Digi 24
23.20 – Moromeții 2 (2018) / HBO
23.30 – Indiana Jones și Căutătorii arcei pierdute (1981) / Antena 1