Archive for iunie 2019

Filme – 1 iulie 2019

30 iunie 2019

07.20 – Reconstituirea (1971) / Prima
07.30 – Doamna din Shanghai (1947) / PRO Cinema
08.50 – Descendenții (2011) / HBO
09.20 – Ultimul împărat (1987) / TNT
10.50 – Cenușăreasa (1950) / HBO
11.05 – Jakob mincinosul (1999) / TV1000
11.55 – În mijlocul furtunii (2009) / HBO 2
12.40 – Pacientul englez (1996) / TNT
14.00 – Strigă-mă pe numele tău (2017) / HBO
14.00 – Rocky Balboa (2006) / PRO Cinema
16.00 – Prinde-mă! Dacă poți! (2002) / TNT
16.40 – Frank și robotul (2012) / TV1000
16.45 – Frida (2002) / HBO 2
17.10 – Walk the Line – Povestea lui Johnny Cash (2005) / HBO 3
20.30 – Bohemian Rhapsody (2018) / HBO 2
22.00 – Elicopter la pămînt! (2001) / Filmcafe
22.40 – Interstellar: Călătorind prin univers (2014) / Cinemax
23.00 – Ștefan cel Mare – Vaslui 1475 (1975) / Prima

Reclame

Filme – 30 iunie 2019

29 iunie 2019

07.25 – Wall-E (2008) / Film Now
08.05 – Neînfricată (2012) / HBO 2
08.35 – Tot acest jazz (1979) / Cinemax 2
09.05 – Naufragiatul (2000) / TNT
10.30 – Erou din întîmplare (1992) / Cinemax
10.45 – Cronicile din Narnia: Călătorie pe mare cu Zori-de-Zi (2010) / HBO
12.00 – Ratatouille (2007) / Disney Channel
13.10 – Eroii monumentelor (2014) / HBO 2
14.10 – Stăpînul inelelor: Întoarcerea regelui (2003) / Film Now
16.00 – Vlad Țepes (1979) / Prima
18.15 – Vînătoarea lui Octombrie Roșu (1990) / TNT
18.35 – Inimă neînfricată (1995) / Filmcafe
19.25 – Tot acest jazz (1979) / Cinemax 2
19.45 – Chicago (2002) / Paramount
19.55 – Marnie (1964) / TV1000
20.30 – Familia Tenenbaum (2001) / HBO 2
21.00 – Salvaţi soldatul Ryan (1998) / TNT
21.45 – The Accountant: Cifre periculoase (2016) / Film Now
22.00 – Django dezlănțuit (2012) / AXN
23.30 – Șoferul de taxi (1976) / Cinemax 2

Filme – 29 iunie 2019

28 iunie 2019

08.00 – Strigă-mă pe numele tău (2017) / HBO 3
08.20 – Christopher Robin şi Winnie de Pluş (2018) / HBO
08.25 – Coco (2017) / Film Now
10.00 – Cronicile din Narnia – Leul, Vrăjitoarea și Dulapul (2005) / Film Now
10.10 – Truman Show (1998) / Cinemax 2
10.30 – De ce trag clopotele, Mitică? (1981) / Naţional
12.00 – Compania Monștrilor (2001) / Disney Channel
12.15 – Doamna din Shanghai (1947) / PRO Cinema
13.20 – Diavolul se îmbracă de la Prada (2006) / HBO 3
13.30 – Reconstituirea (1971) / Prima
15.15 – Omul spectacol (2017) / HBO 2
20.00 – Frida (2002) / HBO
21.00 – Compania Monștrilor (2001) / Disney Channel
23.30 – Scarface (1983) / TV1000

Filme – 28 iunie 2019

27 iunie 2019

07.55 – Pacientul englez (1996) / TNT
08.00 – Bohemian Rhapsody (2018) / HBO
08.45 – Philadelphia (1993) / Cinemax
11.15 – Undeva, cîndva în Vest (1968) / TNT
11.55 – Paradis? (2002) / HBO
13.15 – Salyut-7 (2017) / Cinemax
13.45 – Extravagantul Mr. Deeds (1936) / PRO Cinema
14.05 – Strigă-mă pe numele tău (2017) / HBO 3
16.15 – Doamna din Shanghai (1947) / PRO Cinema
16.35 – Marnie (1964) / TV1000
16.55 – Philadelphia (1993) / Cinemax
17.25 – Naufragiatul (2000) / TNT
17.40 – Pompeii (2014) / Film Now
19.45 – Truman Show (1998) / Cinemax 2
21.40 – Cronicile din Narnia – Leul, Vrăjitoarea și Dulapul (2005) / Film Now
23.20 – Drumul spre pierzanie (2002) / Paramount

Filme – 27 iunie 2019

26 iunie 2019

07.15 – Extravagantul Mr. Deeds (1936) / PRO Cinema
08.20 – Prietenie (1986) / TV1000
08.50 – Ultimul Mohican (1992) / TNT
09.40 – Christopher Robin şi Winnie de Pluş (2018) / HBO
11.40 – Blue Jasmine (2013) / Paramount
12.05 – Prinde-mă! Dacă poți! (2002) / Cinemax
14.05 – Chicago (2002) / HBO 2
14.50 – Descendenții (2011) / Filmcafe
15.35 – Bohemian Rhapsody (2018) / HBO
16.45 – Vîrsta inocenței (1993) / HBO 3
22.35 – Salyut-7 (2017) / Cinemax
22.50 – Salvaţi soldatul Ryan (1998) / Paramount
23.20 – Forma apei (2017) / HBO

Filme – 26 iunie 2019

25 iunie 2019

07.30 – Pearl Harbor (2001) / Film Now
08.50 – Robin Hood, prințul hoților (1991) / TNT
11.15 – Paradis? (2002) / HBO 2
11.55 – Căutarea (2018) / HBO
12.05 – Inteligență artificială (2001) / Cinemax 2
12.30 – Michiel de Ruyter (2015) / Filmcafe
15.10 – Trei panouri în afara orașului Ebbing, Missouri (2017) / HBO 3
15.30 – Extravagantul Mr. Deeds (1936) / PRO Cinema
17.10 – Pacientul englez (1996) / TNT
21.00 – Richard al III-lea (1995) / Cinemax
21.00 – Băieți buni (1990) / TNT
22.00 – Glorie (1989) / TV1000
22.45 – Prinde-mă! Dacă poți! (2002) / Cinemax

Filme – 25 iunie 2019

25 iunie 2019

07.10 – Prinde-mă! Dacă poți! (2002) / TNT
08.15 – Tootsie (1982) / Film Now
12.50 – Abisul (1989) / TNT
13.50 – Moromeții 2 (2018) / HBO 3
14.00 – Legea Pămîntului (1999) / HBO
15.15 – Pearl Harbor (2001) / Film Now
16.30 – Fălci (1975) / TV1000
18.25 – Blue Jasmine (2013) / Paramount
20.30 – Salvaţi soldatul Ryan (1998) / Paramount
21.30 – Va curge sînge (2007) / Cinemax 2
22.40 – Familia Tenenbaum (2001) / HBO 2

Filme – 24 iunie 2019

23 iunie 2019

07.00 – În căutarea lui Forrester (2000) / Cinemax
07.00 – Raport special (2002) / Cinemax 2
07.10 – Zîzania (1978) / TNT
07.20 – Mihail, cîine de circ (1979) / Prima
09.40 – Puternicii (1998) / Paramount
11.40 – Robin Hood, prințul hoților (1991) / TNT
13.55 – Fortăreața (1996) / Film Now
14.15 – Aliniatul 22 (1970) / Cinemax
15.45 – Taxi (1998) / Film Now
15.55 – Christopher Robin şi Winnie de Pluş (2018) / HBO
17.10 – Viața în Londra (2002) / HBO 2
17.35 – District 13: Ultimatum (2009) / Filmcafe
17.50 – Danny Rose (1984) / Cinemax
18.00 – Tootsie (1982) / Film Now
18.50 – Căutarea (2018) / HBO 2
19.55 – Amețeala (1958) / TV1000
20.30 – S-a întîmplat într-o vară (2013) / PRO Cinema
22.25 – Războiul lumilor (2005) / Paramount

Filme – 23 iunie 2019

22 iunie 2019

09.05 – Ultimul Mohican (1992) / Filmcafe
09.30 – Povestea jucăriilor 3 (2010) / Antena 1
09.40 – Povestea delfinului (2011) / HBO 2
11.30 – Amintiri din copilărie (1964) / Antena 1
12.00 – Surogate (2009) / HBO
13.30 – Insula (2005) / HBO
14.45 – Stăpânul inelelor: Cele două turnuri (2002) / Film Now
15.05 – În căutarea lui Forrester (2000) / Cinemax
15.35 – Raport special (2002) / Cinemax 2
17.40 – Undeva, cândva în Vest (1968) / TNT
18.00 – Întîlnire de gradul trei (1977) / TV1000
20.15 – Taxi (1998) / Filmcafe
20.30 – Avatar (2009) / PRO Cinema
21.00 – Elicopter la pămînt! (2001) / TNT
22.00 – Scarface (1983) / TV1000
23.00 – Închisoarea îngerilor (1994) / Prima

Filme – 22 iunie 2019

21 iunie 2019

08.00 – Edge of Tomorrow: Prizonier în timp (2014) / HBO 3
08.30 – Mad Max (1979) / Filmcafe
08.40 – Cavalerii mesei rotunde (1995) / Film Now
09.25 – Charlie și Fabrica de Ciocolată (2005) / TNT
09.40 – Academia de Poliție (1984) / Paramount
10.35 – Good Will Hunting (1997) / Cinemax
11.15 – Liceenii (1987) / Antena 1
12.15 – Închisoarea îngerilor (1994) / TNT
13.30 – Mihail, cîine de circ (1979) / Prima
13.55 – Prestigiul (2006) / Film Now
18.20 – Insula (2005) / Filmcafe
20.00 – Închisoarea îngerilor (1994) / Prima
22.00 – La hotarul dintre viață și moarte (1998) / Paramount

Filme – 21 iunie 2019

20 iunie 2019

07.20 – Extemporal la dirigenție (1987) / Prima
09.50 – Cronicile din Narnia: Călătorie pe mare cu Zori-de-Zi (2010) / HBO 2
10.50 – Ofițer și gentleman (1982) / Cinemax
11.10 – Strania poveste a lui Benjamin Button (2008) / HBO
12.15 – Jackie Brown (1997) / Cinemax 2
13.05 – Misterul crimei din Manhattan (1993) / TV1000
13.55 – Cavalerii mesei rotunde (1995) / Film Now
14.50 – Kramer contra Kramer (1979) / TV1000
18.50 – Good Will Hunting (1997) / Cinemax
20.30 – Hitchcock (2012) / PRO Cinema
21.00 – Forrest Gump (1994) / Diva
22.00 – Robin Hood (2010) / TV1000
22.00 – Mad Max (1979) / Filmcafe
22.30 – Waterworld – Lumea apelor (1995) / Antena 1
23.25 – Elicopter la pămînt! (2001) / TNT

Filme – 20 iunie 2019

19 iunie 2019

07.20 – Liceenii (1987) / Prima
08.15 – Familia Tenenbaum (2001) / HBO 2
09.50 – Wall-E (2008) / HBO
11.30 – Legea Pămîntului (1999) / HBO
11.45 – De aici în eternitate (1953) / PRO Cinema
12.40 – Pacientul englez (1996) / HBO 3
13.35 – Cronicile din Narnia: Călătorie pe mare cu Zori-de-Zi (2010) / HBO 2
13.55 – Ultimul Mohican (1992) / Filmcafe
15.30 – Erou din întîmplare (1992) / Cinemax
15.40 – Incoruptibilii (1987) / TNT
18.00 – Robin Hood, prințul hoților (1991) / TNT
18.55 – Ofițer și gentleman (1982) / Cinemax
22.00 – Spioni de elită (2001) / TV1000
23.10 – Jackie Brown (1997) / Cinemax 2

Filme – 19 iunie 2019

18 iunie 2019

07.20 – Declarație de dragoste (1985) / Prima
08.05 – Cold Mountain (2003) / TNT
08.10 – În căutarea Tărîmului de Nicăieri (2004) / HBO 2
09.30 – Jaws (1975) / TV1000
11.15 – Pearl Harbor (2001) / TNT
12.35 – Truman Show (1998) / Cinemax 2
12.55 – Jane Eyre (2011) / Paramount
13.10 – Insula (2005) / Filmcafe
14.20 – Rațiune și simțire (1995) / Cinemax 2
14.55 – Închisoarea îngerilor (1994) / TNT
16.05 – Familia Tenenbaum (2001) / HBO 2
16.35 – Rango (2011) / Cinemax 2
18.15 – La pescuit în deșert (2011) / Film Now
22.00 – Zi de instrucție (2001) / Filmcafe
23.25 – Scarface (1983) / TV1000

Filme – 18 iunie 2019

17 iunie 2019

07.15 – De aici în eternitate (1953) / PRO Cinema
09.35 – Edge of Tomorrow: Prizonier în timp (2014) / HBO 3
10.25 – În căutarea Tărîmului de Nicăieri (2004) / TNT
12.35 – Einstein și Eddington (2008) / HBO
14.05 – Ciocolată cu dragoste (2000) / Cinemax 2
16.20 – În căutarea Tărîmului de Nicăieri (2004) / HBO 2
16.35 – Misterele Berlinului (2006) / TNT
18.25 – Înscenarea (1997) / Film Now
19.45 – Ultimul Mohican (1992) / Filmcafe
20.30 – Războiul lumilor (2005) / Paramount
21.30 – Truman Show (1998) / Cinemax 2

Filme – 17 iunie 2019

16 iunie 2019

09.05 – Întîlnire de gradul trei (1977) / TV1000
10.15 – Pompeii (2014) / Film Now
11.20 – Aventurile lui Tintin: Secretul Licornului (2011) / TV1000
13.05 – Băiatul familiei Winslow (1999) / TV1000
14.35 – Descendenții (2011) / HBO 3
15.45 – De aici în eternitate (1953) / PRO Cinema
18.05 – Cronicile din Narnia: Călătorie pe mare cu Zori-de-Zi (2010) / HBO
18.30 – Incoruptibilii (1987) / TNT
19.25 – Insula (2005) / Filmcafe
19.55 – Traducătoarea (2005) / TV1000
21.00 – Kill Bill: Vol. 1 (2003) / Cinemax
22.00 – Scarface (1983) / TV1000
22.50 – Kill Bill: Vol. 2 (2004) / Cinemax

Filme – 16 iunie 2019

15 iunie 2019

07.40 – Familia Tenenbaum (2001) / HBO 3
08.20 – Salyut-7 (2017) / Cinemax
09.30 – Compania Monștrilor (2001) / HBO
09.40 – Sully: Miracolul de pe rîul Hudson (2016) / Film Now
09.45 – Povestea jucăriilor 2 (1999) / Antena 1
11.15 – Anna și Regele (1999) / PRO Cinema
13.10 – Plecarea Vlașinilor (1982) / TVR 2
14.40 – Stăpînul inelelor: Frăția inelului (2001) / Film Now
15.30 – Baltagul (1969) / TVR 1
15.45 – Vînătoarea lui Octombrie Roșu (1990) / Cinemax 2
17.10 – Jane Eyre (2011) / Paramount
18.10 – Închisoarea îngerilor (1994) / TNT
19.00 – Salyut-7 (2017) / Cinemax
20.00 – Avatar (2009) / PRO TV
20.00 – Nea Mărin Miliardar (1979) / Antena 1
21.55 – Pompeii (2014) / Film Now
22.45 – Forma apei (2017) / HBO

Filme – 15 iunie 2019

14 iunie 2019

07.00 – Calatoria spre Bountiful (1985) / Cinemax 2
07.00 – Ralph Strică-Tot (2012) / HB) 2
07.45 – Căutarea (2018) / HBO
07.55 – În căutarea Tărîmului de Nicăieri (2004) / TNT
09.05 – Prinde-mă! Dacă poți! (2002) / Cinemax
09.30 – Bohemian Rhapsody (2018) / HBO
09.55 – Sister Act (1992) / TNT
10.25 – Inteligență artificială (2001) / Cinemax 2
11.25 – Cei mai frumoşi ani (1973) / Cinemax
11.25 – Kramer contra Kramer (1979) / TV1000
12.35 – Pearl Harbor (2001) / TNT
13.15 – Chicago (2002) / HBO 2
13.30 – Anna și Regele (1999) / PRO Cinema
14.50 – Dunkirk (2017) / Cinemax
15.05 – Traducătoarea (2005) / TV1000
15.10 – Cu drag, Simon (2018) / HBO 2
15.45 – Mîndrie și Prejudecată (2005) / Diva
16.35 – Ed Wood (1994) / Cinemax
18.05 – Calatoria spre Bountiful (1985) / Cinemax 2
18.20 – Forrest Gump (1994) / Diva
18.25 – Compania Monștrilor (2001) / HBO
18.40 – Prinde-mă! Dacă poți! (2002) / Cinemax
20.20 – Doamna și Vagabondul (1955) / TVR 2
21.50 – Sully: Miracolul de pe rîul Hudson (2016) / Film Now
22.00 – Iacob (1988) / Digi 24
22.00 – Am fost cândva soldați… și tineri (2002) / Paramount
23.35 – Robin Hood (2010) / TV1000

Filme – 14 iunie 2019

13 iunie 2019

10.55 – Cold Mountain (2003) / TNT
11.20 – Peştele cel mare (2003) / TV1000
11.50 – Ciocolată cu dragoste (2000) / Paramount
12.30 – În mijlocul furtunii (2009) / HBO
15.05 – Frank și robotul (2012) / TV1000
15.35 – Orele (2002) / Cinemax
18.10 – Strălucirea eternă a minţii neprihănite (2004) / TV1000
18.20 – Edward Mîini-de-foarfece (1990) / Paramount
19.00 – Cei mai frumoşi ani (1973) / Cinemax
20.05 – Inteligență artificială (2001) / Cinemax 2
20.30 – Anna și Regele (1999) / PRO Cinema
20.30 – Întors pe dos (2015) / HBO 2
21.00 – Ofițer și gentleman (1982) / Diva
21.30 – Hobbitul: O călătorie neașteptată (2012) / PRO TV
22.00 – Ultimul samaritean (1991) / Filmcafe
22.10 – Moromeții (1988) / TVR 1
22.30 – Dunkirk (2017) / Cinemax
23.35 – Echilibru (2002) / HBO

Filme – 13 iunie 2019

12 iunie 2019

09.05 – Băiatul familiei Winslow (1999) / TV1000
10.05 – Bohemian Rhapsody (2018) / HBO
10.15 – Titanic (1997) / Film Now
10.20 – Aliniatul 22 (1970) / Cinemax
10.35 – Interstellar: Călătorind prin univers (2014) / Cinemax 2
12.25 – Omul din stele (1984) / TV1000
16.30 – Jurnalul (2004) / Filmcafe
17.15 – Pearl Harbor (2001) / TNT
18.10 – Robin Hood (2010) / TV1000
18.15 – Marile Speranțe (1998) / Paramount
22.00 – Traducătoarea (2005) / TV1000
22.40 – Mîndrie și Prejudecată (2005) / Diva

Filme – 12 iunie 2019

11 iunie 2019

08.15 – Povestea delfinului (2011) / HBO 2
12.15 – Dunkirk (2017) / Cinemax
12.45 – V de la Vendetta (2005) / Film Now
13.40 – Edward Mîini-de-foarfece (1990) / Paramount
15.20 – Cold Mountain (2003) / Cinemax 2
18.55 – Aliniatul 22 (1970) / Cinemax
20.00 – Bohemian Rhapsody (2018) / HBO
22.10 – Patul lui Procust (2001) / TVR 1
22.45 – Patru camere (1995) / Cinemax 2